Wynajem samochodów Warszawa bez kaucji

Życie kulturalne w Szwajcarii

Życie kulturalne w Szwajcarii

Post by relatedRelated post

Życie kulturalne w Szwajcarii

Szwajcaria to kraj niejednolity. Jednych przyciąga tutaj urok przepięknych miast, inni kochają Alpy. W każdej porze roku ten kraj przepełnia niesamowita atmosfera. Liczne muzea, zabytki i dziedzictwo kultury. A także zimowe szaleństwa na górskich stokach. Nawet turyści, którzy nie są fanami nart, znajda w tym kraju coś dla siebie. Szwajcaria to kraj, w którym życie kulturalne jest wyjątkowo bogate. Przejawia się to między innymi w licznych festiwalach organizowanych w wielu miastach. Takie imprezy przyciągają rzesze słuchaczy, zarówno turystów na wczasach jak i tubylców. W czasie trwania festiwali zapełniają się hotele, restauracje i ulice wszystkich miast.

Do najsłynniejszych festiwali należą : Festiwal Paleo w Nylon, festiwal jazzowy w Montreux, festiwal programów rozrywkowych a także festiwal w Lucernie.

Nyon to miejscowość zlokalizowana w pobliżu Genewy. Początki festiwalu Paleo datuje się na 1976 rok. Przez te wszystkie lata impreza zgromadziła ponad trzy miliony słuchaczy. Większość biletów zwykle wyprzedawana jest dużo wcześniej przed imprezą.

SzwajcariaKolejnym znanym festiwalem jest festiwal jazzowy i Złote róże. W kolejnych latach festiwal jazzowy przeniesiono do Lucerny. Montreux pozostał od ponad 40 lat stolicą jazzowej muzyki. Impreza trwa około dwóch tygodni. Festiwal gościł wiele gwiazd o międzynarodowej sławie jak między innymi Prince.

Złote róże Montreux to impreza o wieloletniej tradycji. Rok temu koncert odbył się już po raz 50. Kiedyś festiwal miał miejsce nad Jeziorem Genewskim, kolejno przeniesiono go do centrum kongresowego. Podczas festiwalu wręcza się nagrody- Złote róże, które są wielkim wyróżnieniem dla programów rozrywkowych. Impreza skupia światowej sławy producentów, reżyserów i przedstawicieli życia telewizyjnego. W konkursie bierze udział mnóstwo komedii, sitcomów i różnego rodzajów filmów. Filmy nadsyłane są z 40 krajów. Głownie oceniana jest inwencja, pomysłowość i nietypowa koncepcja. Pierwszy festiwal odbył się ponad 50 lat temu. Pierwsza nagrodę przyznano telewizji BBC uznając program „Black and White Minstrel Show.”

About