Wynajem samochodów Warszawa bez kaucji

Turystyka w dawnych czasach

Turystyka w dawnych czasach

Post by relatedRelated post

Tak naprawdę turystyka jako zjawisko pojawiło się na świecie już bardzo dawno temu. Pierwszymi wyprawami mającymi charakter stricte turystyczny były wędrówki ludzi w Starożytnym Egipcie. Ludność egipska bardzo chętnie udawała się do innych miast, aby wziąć udział np. w uroczystościach świąt religijnych, albo żeby po prostu podziwiać piękne budowle Gizy czy Aleksandrii.
Kwestiami religijnymi kierowali się podczas wypraw starożytni Grecy, którzy podróżowali do miejsc takich jak Delfy, gdzie mieściła się znana wyrocznia oraz do Olimpijskiej świątyni Zeusa. To drugie miasto przyciągało również  spragnionych sportowych wrażeń kibiców, z racji organizowanych co cztery lata Igrzysk Olimpijskich.
W starożytnym Rzymie, w którym od początku budowano gęstą sieć dróg oraz zajazdów dla podróżnych, turystyka była jeszcze popularniejsza. Rzymianie najczęściej wyruszali w dalekie prowincje do sanatoriów oraz kurortów nad morzem czy w Alpach. Bardzo cenione były wtedy m.in ośrodki w Baden-Baden, Neapolu, Baile Herculane czy na wybrzeżu dzisiejszej Francji.

About