Wynajem samochodów Warszawa bez kaucji

Odpoczynek na Mazurach

Odpoczynek na Mazurach

Post by relatedRelated post

Odpoczynek na Mazurach

Mazury zwabiają turystów nie tylko swoimi krystalicznymi jeziorami, ale także pięknem przyrody, świeżym powietrzem oraz ciszą i spokojem. Na północy Polski można nie tylko odpocząć od zgiełku miasta na łonie natury, ale także aktywnie spędzić czas. Co ma nam do zaoferowana Pojezierze Mazurskie?

odpoczynek na Mazurach

Najpopularniejszą atrakcją wśród turystów są spływy kajakowe po najatrakcyjniejszym w Polsce szlaku Krutyni. Podziwiać można brzegi rzeki porośnięte wodorostami i liliami wodnymi, rozległe lasy oraz drewnianą zabudowę okolicznej wioski. Z kolei jezioro Śniardwy to kolebka mazurskiego żeglarstwa, gdzie zjeżdżają się turyści z całego świata, aby łapać wiatr w żagle i podziwiać piękno mazurskiej przyrody. Będąc na Mazurach trzeba koniecznie odwiedzić Mikołajki, gdzie w letnie miesiące odbywają się liczne imprezy kulturalne i turystyczne. Jednak przez cały rok na ulicach miasta słychać muzykę szanty, czuć zapach smakowitej ryby, a blask latarni odbija się w tafli jeziora. Popularnym miastem jest także Mrągowo, w którym corocznie organizowany jest Piknik Country oraz słynna Mazurska Noc Kabaretowa, zaś zimą Mrągowo przyciąga narciarzy na Górę Czterech Wiatrów. To tu jest stok narciarski, tory saneczkowe oraz trasy biegowe i lodowiska.

Jednak na Mazury warto się wybrać chociażby po to, aby nawdychać się świeżego powierza. Nie bez powodu są nazywane Zielonymi Płucami Polski, gdyż rozległe lasy i jeziora to nie tylko atrakcja dla oczu, ale także wytchnienie dla organizmu.

Mazury oprócz atrakcji przyrodniczych oferują turystom decydującym się na odpoczynek i wakacje w Polsce także liczne, choć często zapomniane zabytki. Na zachód od Giżycka umiejscowiona jest XIX-wieczna twierdza Boyen, stanowiąca pruską fortyfikację, a we wsi Przerwanki znajduje się Śluza na Sapinie. Warty zobaczenia są także mazurskie mosty- kolejowy, zniszczony podczas II wojny światowej oraz most obrotowy w Giżycku. W Kętrzynie do odwiedzenia jest Zamek Krzyżacki, w Nakomiadach Pałac Nakomiady, zaś Barciany zapraszają do zabytkowej fortyfikacji.

Dla miłośników przyrody i pieszych wycieczek polecamy ciche zakątki Puszczy Piskiej, w której nie tylko można zbierać grzyby, czy leśne jagody, ale także spotkać dzikie zwierzęta. Bez wątpienia na Mazurach każdy może wypocząć w cieniu drzew, podziwiając piękno jezior i nieskażoną przyrodę.

About