Wynajem samochodów Warszawa bez kaucji

Kotlina Kłodzka atrakcje

Kotlina Kłodzka atrakcje

Post by relatedRelated post

Atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej

Wiele osób nie wie, że kotlina kłodzka atrakcje turystyczne ma nie tylko naturalne, wynikające z położenia jej w Sudetach. To, co przyciąga turystów w ten rejon Polski to również ciekawe miejscowości, leżące zarówno w samej kotlinie, jak i dookoła niej. Oczywiście również położenie i budowa geologiczna tej krainy przyciągają do niej co roku rzesze turystów.

Najbardziej znane jest miasto Kłodzko, położone w północno-wschodniej części Kotliny Kłodzkiej. Znajdziemy tu cenne zabytki, które idealnie wkomponują się w malowniczy obraz miasta. Są to m.in. ratusz z końca XIX w., gotycki most na Młynówce oraz późnogotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Odwiedzając to miejsce warto również zwiedzić Muzeum Ziemi Kłodzkiej, które znajduje się w budynku dawnego konwiktu jezuickiego. Podczas zwiedzania możemy poznać geografię i historię ziemi kłodzkiej, jak również bogatą kulturę i sztukę regionu.

Innym interesującym miastem jest Bystrzyca Kłodzka. Na turystów czekają tu takie atrakcje, jak gotycki kościół, fragmenty murów obronnych i kamienny pręgierz z XVI wieku.

Kotlina Kłodzka atrakcje ma również inne. Wśród nich znajdują się piękne jaskinie – Niedźwiedzia w Kletnie oraz Radochowska w Radochowie. Ciekawy jest skalny labirynt w Górach Stołowych „Błędne Skały”, przez który prowadzą dwa szlaki turystyczne. Po drodze możemy podziwiać skalne maczugi, grzyby, czy słupy.

Jeżeli chcemy podziwiać niezwykłe skalne twory oraz panoramę Gór Stołowych powinniśmy wybrać się na Szczeliniec Wielki. To jedna z największych atrakcji turystycznych położonych w Sudetach, której najwyższym punktem jest Fotel Pradziada.

About