Wynajem samochodów Warszawa bez kaucji

Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje turystyczne Warszawy

Post by relatedRelated post

Warszawa jest ważnym punktem na turystycznej mapie Polski. Jej walory turystyczne i kulturalne doceniają kolejni turyści, którzy każdego roku przyjeżdżają, aby poznać atrakcje turystyczne Warszawy. Część z nich jest dosyć oczywista i powtarza się w każdym przewodniku, część natomiast to nowe muzea, które jako atrakcje turystyczne dostępne są zaledwie od kilku lat.

Śladami królów
Najważniejsze zabytki w Warszawie związane są z kolejnymi królami polskimi. To tutaj na Zamku Królewskim mieszkali kolejni królowie od czasów przeniesienia polskiej stolicy z Krakowa. Na Starym Mieście i bezpośrednio w jego okolicy władcy polscy odpowiadali za wybudowanie licznych świątyń, natomiast bogate mieszczaństwo stawało się właścicielami kolejnych kamienic. Jan III Sobieski z myślą o swojej żonie wybudował letnią rezydencję, jaką jest obecny pałac w Wilanowie, z kolei Stanisław August Poniatowski skupił się na rozbudowie kompleksu pałacowego w Łazienkach, gdzie na terenie parku do dnia dzisiejszego działa niewielka scena teatralna.

Miasto zapisało się na kartach także późniejszych. To z myślą o upamiętnieniu powstania z sierpnia 1944 roku oddano do użytku Muzeum Powstania Warszawskiego. Z kolei bliskie związki Polaków i Żydów można odkrywać w POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich. Na uwagę turystów zasługuje również praska strona miasta.

About