Wynajem samochodów Warszawa bez kaucji

Atrakcje turystyczne w Poznaniu

Atrakcje turystyczne w Poznaniu

Post by relatedRelated post

Wyjazd do Poznania

Wakacje spędzane w kraju są doskonałą alternatywą dla kosztownych zagranicznych wyjazdów. Najbardziej popularnymi polskimi miastami turystycznymi są z pewnością Warszawa, Kraków i Gdańsk, należy jednak pamiętać, że liczne atrakcje znajdują się także w Poznaniu.
Poznań jest jednym z największych polskich miast, kojarzonym głównie z koziołkami, znajdującymi się na Starym Rynku. Atrakcje turystyczne w Poznaniu są jednak o wiele bardziej liczne i warto zapoznać się z ich listą zanim rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Jeżeli podróżujemy z dziećmi, warto odwiedzić Nowe ZOO, które jest jednym z najpopularniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Zwolennicy zdobywania nowych wiadomości, nawet podczas wakacji, docenią liczne poznański muzea, na przykład Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Uzbrojenia lub Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Parki znajdujące się w wielu częściach miasta sprzyjają wakacyjnemu odpoczynkowi. Do najbardziej znanych należą Park Wilsona i Park Sołacki. Wielbiciele zwiedzania zabytków mogą odwiedzić także Zamek Królewski, bazylikę oraz Zamek Cesarski. Absolutną koniecznością jest oczywiście spędzenie kilku godzin na Starym Rynku, gdzie zobaczymy Ratusz oraz liczne kamienice, fontanny, figury oraz domki budnicze.
Poznań to nie tylko nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, ale także ciekawy kierunek wakacyjnych wyjazdów. Atrakcje turystyczne w Poznaniu zapewnią całej rodzinie udany urlop i z pewnością zachęcą każdego do ponownej wizyty w tym mieście.

About